Polskie Składy Budowlane

Zastosowanie szlifierek mimośrodowych

Szlifierka mimośrodowa stała się obowiązkowym wyposażeniem każdego warsztatu – także domowego. To urządzenie, które wykorzystacie do wielu prac, między innymi do wygładzania powierzchni czy jej obrabiania. Urządzenie to często mylone jest z klasycznymi szlifierkami oscylacyjnymi, jednak warto wiedzieć, że sprzęty znacznie się od siebie różnią.

Szlifierka mimośrodowa Bosh jest urządzeniem, które doskonale sprawdzi się do obróbki powierzchni, a także do jej polerowania. Wystarczy zmienić tarczę, aby szybko wygładzić niemal dowolny materiał. W sklepach można spotkać urządzenia z ruchem obrotowym niewymuszonym oraz wymuszonym.

Szlifierka oscylacyjna czy mimośrodowa?

Szlifierka oscylacyjna czy mimośrodowa – na które urządzenie warto się zdecydować? Zacznijmy od krótkiej charakterystyki szlifierki oscylacyjnej. Sprzęt tego rodzaju idealnie sprawdza się do obróbki płaskich powierzchni oraz narożników. Umożliwia to prostokątna stopa, dzięki której łatwo wyszlifujecie nawet trudno dostępne miejsca. Warto jednak pamiętać, że urządzenia oscylacyjne nie zawsze przydadzą się przy pracach wymagających precyzji.

Szlifierka mimośrodowa z kolei wykorzystuje zarówno ruch wahadłowy, jak i obrotowy. Możecie ją więc zastosować do precyzyjnego szlifowania i polerowania powierzchni. Pomocny jest elastyczny talerz, który dopasowuje się do nierówności i zakrzywień. Urządzenia mimośrodowe są również łatwiejsze w prowadzeniu niż oscylacyjne, przede wszystkim przez minimalizację drgań podczas pracy.

Szlifierka pneumatyczna mimośrodowa

Odrębnego omówienia wymaga szlifierka pneumatyczna mimośrodowa. To urządzenia, które idealnie sprawdzają się podczas precyzyjnych prac np. w profesjonalnych warsztatach. Zasilane są sprężonym powietrzem i posiadają możliwość podłączenia do odkurzacza przemysłowego, co minimalizuje przedostawanie się kurzu. Urządzenia tego rodzaju spotykane są nie tylko w stolarniach, ale także w warsztatach lakierniczych, gdzie wykorzystywane są do polerowania.

Szlifierka pneumatyczna mimośrodowa cechuje się także niskim poziomem hałasu i wibracji, co znacznie poprawia komfort pracy. Część modeli posiada regulator przepływu powietrza, dzięki któremu z łatwością można ograniczyć maksymalne obroty. Decydując się na zakup szlifierki pneumatycznej, weźcie pod uwagę między innymi rozmiar tarczy ściernej, moc sprzętu oraz przewidywane zużycie powietrza.

Szlifierka mimośrodowa jest urządzeniem, które znacznie przyspiesza polerowanie czy precyzyjne obrabianie powierzchni. Pamiętajcie jedynie, aby decydować się na zakup markowych sprzętów, także do domowego zastosowania. To gwarancja niezawodności, wydajności oraz bezpieczeństwa.