Polskie Składy Budowlane

Sprawdzony skład budowlany blisko mnie

Podstawą dobrze zaplanowanej i zorganizowanej budowy jest znalezienie składu budowlanego blisko mnie. Taka opcja pozwala rozwiązać wiele problemów. Najważniejszymi z nich są kwestie drogiego transportu oraz możliwość zwrotu części niepotrzebnego towaru czy dokupienie jego mniejszej ilości bez ponoszenia dodatkowych, dużych kosztów za ich dostarczenie na plac budowy. Niektórzy pytają mnie, dlaczego jako inwestor staram się znaleźć sprawdzony skład budowlany blisko mnie, jeśli inne, oddalone od miejsca mojej budowy, mogą oferować np. niższe ceny albo większą ilość towaru od ręki? Ta kwestia jest bardzo prosta.

Zalety składu budowlanego w pobliżu miejsca budowy

Jedną z ważniejszych rzeczy, o jaką zadbałem jeszcze przed rozpoczęciem pierwszych prac na placu budowy, było znalezienie składu budowanego blisko mnie. W tym względzie nie kierowałem się ani ofertami konkurencyjnych marek, w tym hurtowni sieciowych, a właśnie odległością. W przypadku materiałów budowlanych i wykończeniowych to właśnie odległość jest kluczowa dla ponoszonych przeze mnie kosztów.

Jeśli wiem, że mam skład budowlany blisko mnie, mam pewność, że:

  • towar ze składu znajdującego się w pobliżu mojej budowy zostanie mi dostarczony w nieco krótszym czasie, niż gdyby jechał z daleka – to kwestia ekonomii i logistyki danej firmy, bo lokalny, sprawdzony skład budowlany, działając na określonym terenie, dostawy do swoich klientów realizuje po prostu częściej;
  • za transport (w tym z użyciem HDS-u) w niewielkiej odległości, liczonej do konkretnej ilości kilometrów od składu budowlanego koło Warszawy, nie zapłacę wcale lub stosunkowo niewiele – wszystko dzięki temu, że obsługujący okolicę skład towar przeznaczony dla mnie zabierze przy okazji dojazdu do innej, znajdującej się w pobliżu budowy;
  • jeśli zabraknie mi materiałów budowlanych i konieczne będzie ich domówienie, w przypadku lokalnego składu budowlanego blisko mnie mogę liczyć na dowiezienie towaru w znacznie krótszym czasie i często za symboliczną opłatą, bo jeśli inny towar będzie wieziony na pobliską budowę, moja zamówiona dostawa przyjedzie przy tej samej okazji;
  • w przypadku składu budowlanego w pobliżu mojej budowy nie ma też zwykle problemu z umówieniem terminu odbioru nadwyżki materiału, który chcę zwrócić do hurtowni za okazaniem faktury zakupowej;
  • wbrew pozorom, w lokalnych, dużych składach budowlanych koło mnie mogłem liczyć na bardzo atrakcyjne stawki i specjalne oferty przy zakupie większej ilości towaru.

Jaki skład budowlany koło Warszawy można uznać za odpowiedni?

Przed rozpoczęciem inwestycji rozpatrywałem każdy skład budowlany blisko mnie. Ostatecznie zdecydowałem się na hurtownię położoną blisko Zakrętu. Wszystko dlatego, że zależało mi na składzie budowlanym koło Warszawy, który będzie obsługiwał kompleksowo budowy w pewnej odległości od niej. W ten sposób trafiłem do ELMAS.

Na podstawie dotychczasowej współpracy mogę stwierdzić, że profesjonalny skład budowlany blisko mnie jest zawsze doskonale zaopatrzony. Jeśli mam kłopot z samodzielnym wybraniem odpowiednich materiałów, zawsze mogę liczyć na fachowe, techniczne i merytoryczne wsparcie. Nie muszę też martwić się transportem zakupionego towaru na miejsce ani tym, że w danej chwili nie mogę przewieźć go na swoją działkę i zabezpieczyć przed np. deszczem czy śniegiem.

Podsumowując, budując dom, warto sprawdzić skład budowlany – blisko mnie trafiła się jedna z najlepiej wyposażonych hurtowni w okolicy, z materiałami wysokiej jakości, pochodzącymi od sprawdzonych producentów. Dobry skład budowlany w okolicy inwestycji przyda się ze względu na ograniczenie kosztów transportu czy możliwość jego szybszej realizacji.