Polskie Składy Budowlane

Jak najtaniej kupić materiały budowlane?

Inwestycje budowlane generują koszty związane nie tylko z zatrudnieniem podwykonawców, załatwieniem formalności i stworzeniem projektów. Lwią część budżetu przeznaczonego na budowę pochłaniają materiały budowlane. Inwestorzy szukają więc często na własną rękę miejsc, gdzie oraz sposobów, jak najtaniej kupić materiały budowlane.

Najlepszymi miejscami, gdzie można kupić tanie materiały budowlane, są dobrze zaopatrzone hurtownie materiałów budowlanych, takie jak firma Elmas. O ofertę warto zapytać też w składach i marketach budowlanych. Trzeba jednak pamiętać, że ceny pomiędzy poszczególnymi punktami mogą się sporo różnić, głównie ze względu na marże sklepowe. Co w takim razie inwestorzy powinni wiedzieć o kupowaniu w hurtowniach materiałów budowlanych?

Skład, sklep czy hurtownia materiałów budowanych – gdzie jest najlepsza oferta?

Pytając o to, jak najtaniej kupić materiały budowlane,pierwsze na myśl przychodzą zazwyczaj trzy miejsca:

  • renomowana, duża i dobrze zaopatrzona hurtownia materiałów budowlanych, taka jak Elmas,
  • skład budowlany,
  • sklep z materiałami budowlanymi – prywatny lub sieciowy.

Jeszcze do niedawna najpopularniejszym miejscem do kupowania tanich materiałów budowlanych były składy. Zalegający tam towar można było obejrzeć po przyjechaniu na miejsce i zamówić dowolną ilość, najczęściej dopłacając za transport na budowę. Oferta w takich lokalnych punktach jest dość różnorodna, jednak skupiona jedynie wokół materiałów związanych stricte z postawieniem domu do stanu surowego.

Kiedy w Polsce zaczęły prężnie działać sklepy budowlane i markety ogólnobudowlane, klienci zaczęli je chętnie odwiedzać, decydując się najczęściej na promowane, okazyjne produkty. Szybko jednak okazało się, że ceny w sklepach są znacznie wyższe niż w składach czy w hurtowniach budowanych, a ilość towaru, szczególnie tego na wystawkach, może być niewystarczająca. Jeśli w trakcie prac czegoś zabrakło, szukanie tego samego produktu przysparzało nieraz sporych problemów.

Obecnie inwestorzy najchętniej wybierają współpracę z renomowanymi, większymi hurtowniami materiałów budowlanych. W Warszawie osoby zaangażowane we własne budowy najczęściej same dbają o zamówienie na nie towaru, bez przepłacania i angażowania w to firm podwykonawczych.

Zalety korzystania z oferty hurtowni materiałów budowlanych

Hurtownia materiałów budowlanych daje najatrakcyjniejsze ceny właśnie ze względu na oferowanie zakupów w ilościach hurtowych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby klient detaliczny, potrzebujący np. jednego worka zaprawy, nie otrzymał go w dobrej cenie.

Inwestor, nawet nieposiadający wiedzy z zakresu budownictwa, bez przeszkód może sam zadbać o zamówienie niezbędnych materiałów na budowę. Dzięki temu może kontrolować nie tylko budżet oraz jakość, ale i zużycie materiałów przez fachowców. Wystarczy zgłosić się z projektem budowlanym i specyfikacją materiałową do zatrudnionych w hurtowniekspertów – ci najlepiej doradzą, na jakie produkty warto zwrócić szczególną uwagę i pomogą przeliczyć wystarczającą ilość towaru.

Tanie materiały budowlane dostępne w hurtowniach to jedno, ale ich szeroki wybór, najczęściej ze średniej i wyższej półki, gwarantujący najlepszą jakość – to drugie. Trzecią kwestią, która również wskazuje jasno na oszczędności płynące z kupowania w hurtowniach, to darmowy transport w cenie zakupów. Co ważniejsze, wybór lokalnej hurtowni materiałów budowlanych pozwala na szybsze zrealizowanie zamówienia, a także na dowóz dodatkowych elementów czy odbiór nadwyżki. Najlepszym momentem na kupowanie tanich materiałów budowlanych jest zima, kiedy obowiązują jeszcze stare ceny lub organizowane są sezonowe wyprzedaże towarów.