Polskie Składy Budowlane

Czy wełna Ursa jest dobra?

Ocieplenie domu jest korzystne z wielu powodów, ale przepisy budowlane określają również szczegółowe wymagania dotyczące izolacji i ponownego ocieplenia. Konkretne zasady różnią się w zależności od tego, jaką konstrukcję chcesz zaizolować i jakiego materiału użyjesz – różne materiały mają różne właściwości izolacyjne. Czy wełna Ursa sprawdzi się jako materiał izolujący?

Wszechstronna wełna izolacyjna

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materiałów izolacyjnych o różnych właściwościach i zastosowaniach. Izolacja wełną Ursa zapewnia dobre i ekonomiczne rozwiązania do izolacji stropów, ścian, poddaszy i rur.

Firma Ursa została założona w 2004 roku i od tego czasu stała się wiodącym europejskim producentem izolacji. To zasługa wysokiej jakości produktów, które są między innymi odporne na wilgoć i pleśń. Wełna szklana i mineralna Ursa nie zawiera żadnych składników, które mogłyby być szkodliwe dla osób z nią pracujących. Ponadto wełna szklana nadaje się do wszystkich projektów izolacyjnych, takich jak nowe budownictwo, renowacja i modernizacja.

Izolacja wełną mineralną – wełną szklaną lub wełną kamienną

Wełna mineralna to powszechne określenie materiałów izolacyjnych, takich jak wełna szklana i wełna kamienna. Te dwa rodzaje izolacji zachowują te same właściwości izolacyjne i oba są oznaczone jako niepalne materiały izolacyjne. Wełna kamienna ma kilka sztywnych i splątanych nitek, a wełna szklana składa się z cienkich nitek, które sprawiają, że jest ona bardzo elastyczna i łatwa w obróbce.

Rolki, płyty czy maty?

Izolacja jest dostarczana w płatach izolacyjnych lub rolkach izolacyjnych. Każda forma ma swoje zalety i zastosowania w zależności od potrzeb. Niezależnie od formy, izolacja występuje w różnych rozmiarach.

  • Mata izolacyjna może być stosowana w różnych miejscach w domu, takich jak: ściany zewnętrzne i ściany wewnętrzne. Maty mogą być pokryte jednostronnie czarnym welonem.
  • Rolki izolacyjne Ursa, na przykład wełna URSA Platinum 32, stosowane są głównie jako izolacja ścian wewnętrznych, dachów, stropów i poddaszy.
  • Granulat jest zalecany do izolacji termicznej, akustycznej i ogniochronnej poddaszy nieużytkowych, ścian zewnętrznych i wewnętrznych.

Maty i rolki izolacyjne mają różną grubość – na przykład wełna Ursa 15 ma 150 mm. Wełna szklana URSA ma wartość lambda, zwaną również przewodnością cieplną, wynoszącą 37. Im niższa wartość lambda, tym lepsza izolacja.

Zalety izolacji URSA

Izolacja firmy URSA jest wysokiej jakości, elastyczna, odporna na rozrywanie i ma bardzo mocną strukturę. Ponadto izolacja ma zarówno działanie dźwiękochłonne, jak i termoizolacyjne, co czyni ją idealną do wszelkiego rodzaju izolacji.

Docieplenie odpowiednią izolacją daje między innymi:

  • niższy rachunek za ogrzewanie, ponieważ lepiej utrzymuje ciepło w domu,
  • lepszy klimat w pomieszczeniu – bez zimna i przeciągów z powodu złej izolacji,
  • zapobiega pleśni i wilgoci,
  • mniej uciążliwości hałasu, ponieważ izolacja ma działanie dźwiękochłonne,
  • zwiększa wartość budynku podczas sprzedaży.

Korzyści z zastosowania izolacji Ursa są dostrzegalne w kilku obszarach, w tym w ekonomii, komforcie, zdrowiu i środowisku. To dlatego wełna Ursa ma pozytywne opinie użytkowników. Wełna Ursa dostępna jest na stronie internetowego sklepu Elmas w Warszawie.

Przyjazna dla środowiska izolacja

Firma Ursa robi wiele, aby ich szklane izolacje były produkowane tak, aby nie były szkodliwe dla środowiska. Wykonana wełna szklana nie jest obciążeniem dla środowiska. Dzięki zastosowaniu recyklingu zasoby naturalne są wykorzystywane w produkcji w minimalnym stopniu.