Polskie Składy Budowlane

Gdzie kupić płyty akustyczne GK?

Płyty GK akustyczne to szczególny rodzaj płyt kartonowo-gipsowych, przeznaczonych do montażu na ścianach oraz na sufitach. Ich budowa jest podobna do klasycznych materiałów, jednak wykazują się znacznie wyższą izolacją akustyczną – stąd ich nazwa. Nadają się świetnie do miejsc wymagających dodatkowego wyciszenia, takich jak obiekty noclegowe. Sprawdzają się też w mieszkaniach zlokalizowanych w blokach albo kamienicach, w których dźwięki łatwo się rozchodzą.

Chcąc zainwestować w ten materiał, warto wcześniej dowiedzieć się, gdzie kupić płyty GK akustyczne w Warszawie, aby zamówić dobrej klasy materiał w atrakcyjnej cenie. W tym względzie najlepiej sprawdzają się duże hurtownie – jak nasza. Możesz od nas oczekiwać dużego wyboru płyt GK akustycznych w cenach znacznie niższych niż w innych sklepach.

Jak są zbudowane akustyczne płyty GK?

Dobrej jakości płyty GK akustyczne jako bazę wykorzystują te same materiały, co klasyczne płyty kartonowo-gipsowe, wykorzystywane powszechnie do zabudowy ścian i sufitów czy wykonywania ich podwieszanych wersji. Podstawą jest więc gipsowy wkład, oklejony odpowiedniej grubości kartonem. W akustycznych płytach GK na jednej ze ścian dodatkowo stosuje się specjalną flizelinę akustyczną, która pozwala na uzyskanie efektu wygłuszenia. Dźwięki są pochłaniane i odbijane przez płyty także dzięki specjalnie opracowanej perforacji wkładu gipsowego – to właśnie w ten sposób zwykła płyta GK uzyskuje swoje dźwiękoizolacyjne właściwości.

Kiedy warto zainwestować w płyty akustyczne GK?

Dostępne w naszej ofercie płyty GK akustyczne w Warszawie wybierane są coraz powszechniej w miejsce klasycznych materiałów wykończeniowych. Wszystko za sprawą chęci tworzenia domów nowoczesnych i pod każdym względem komfortowych.

Najczęściej płyty GK akustyczne zamawiają od nas deweloperzy przygotowujący mieszkania na sprzedaż w wieżowcach, blokach i kamienicach oraz prywatni inwestorzy w trakcie generalnego remontu. Coraz częściej też nowoczesne, dźwiękoizolacyjne płyty GK akustyczne stają się elementem niezbędnym w nowym budownictwie i stosowane są także do wykańczania wnętrz domów, szczególnie na prywatnych, większych osiedlach.

Ze względu na swoje znakomite właściwości, płyty GK akustyczne w Warszawie powszechnie stosowane są też w wykańczaniu wnętrz wszelkiego rodzaju obiektów noclegowych – hoteli, moteli, pensjonatów, pokojów gościnnych oraz stancji, internatów, akademików, a także obiektów użyteczności publicznej i obiektów kulturalnych, takich jak sale koncertowe i widowiskowe.

Najlepsze na rynku płyty akustyczne GK – cena

W ofercie naszej hurtowni znajdziesz materiały producentów cenionych za jakość i jej dobry stosunek do ceny. Wśród propozycji są m.in. płyty GK akustyczne Norgips Super o wymiarach 1,2 m x 2,6 m czy typ A o tych samych wymiarach. Wszystkie dostępne obecnie w ofercie płyty GK akustyczne cenowo różnią się w zależności od producenta, rodzaju, typu czy wielkości oraz grubości. Jednocześnie wszystkie płyty GK akustyczne w cenach proponowanych przez naszą hurtownię to obecnie najkorzystniejsza oferta na warszawskim rynku, szczególnie przy większych zamówieniach. Dodatkowym atutem kupionych u nas płyt GK akustycznych w Warszawie jest możliwość dowozu materiału pod wskazany adres na terenie miasta i okolic.

Sprawdzone miejsca, gdzie można kupić płyty akustyczne GK w Warszawie

Chcąc zaoszczędzić przy większych inwestycjach, na zakup materiałów budowlanych i wykończeniowych warto wybierać jedynie sprawdzone, duże hurtownie, takie jak Elmas. Nasza oferta obejmuje jedynie najlepszych producentów, cenionych za wysoką jakość swoich towarów. Również pod względem kosztów inwestycji zamawiane płyty GK akustyczne cenowo najlepiej wypadają właśnie u nas. Dodatkowo mamy do zaoferowania wszystkie niezbędne dodatki i akcesoria, jak profile, noże czy wkręty.