Polskie Składy Budowlane

Zalety korzystania z mieszalni farb

Każdy, kto choć raz samodzielnie projektował wystrój domu czy biura wie, że jednym z największych problemów jest dobór odpowiedniego koloru ścian. Jeśli zaproponowane przez producentów odcienie farb nie spełniają waszych oczekiwań – skorzystajcie z możliwości, jakie daje profesjonalna mieszalnia farb.

To rozwiązanie przeznaczone dla każdego, kto ma sprecyzowane oczekiwania w zakresie wystroju wnętrza i szuka farb dopasowanych do swoich indywidualnych preferencji estetycznych. Mieszalnie umożliwiają niemal nieograniczoną kombinację kolorystyczną, dzięki czemu wykreujecie pomieszczenie dokładnie takie, jakiego oczekujecie.

Farby z mieszalnika

Farby z mieszalnika cechują się wspomnianą wyżej różnorodnością kolorystyczną, o której powiemy za chwilę, a także powtarzalnością. Cecha ta sprawia, że zawsze możecie odtworzyć konkretny kolor, na podstawie otrzymanego z mieszalni numeru, będącego swoistą recepturą na dany odcień farby. Mieszalnia – w przeciwieństwie do samodzielnego komponowania koloru z wykorzystaniem pigmentów – umożliwia dokupienie takiej samej farby, gdy okaże się, że zamówiliście jej za mało.

Warto także podkreślić, że farby z mieszalnika mogą być stosowane zarówno wewnątrz budynku, jak i na ścianach zewnętrznych. Mieszalnia farb elewacyjnych wykorzystuje produkty bazowe – w odcieniu białym, z których następnie tworzony jest wybrany przez klienta kolor. Za precyzyjne dozowanie pigmentów odpowiedzialny jest system komputerowy, który na podstawie wprowadzonych parametrów samodzielnie komponuje barwę farby elewacyjnej.

Mieszalnia farb Warszawa

Jak wspomnieliśmy, mieszalnia farb Warszawa to możliwość nieograniczonej kombinacji kolorystycznej. Decydując się na to rozwiązanie, wystarczy wskazać konkretny odcień, jaki chcecie uzyskać, aby system odwzorował tę barwę. Pamiętajcie jedynie o kodzie produktu, czyli numerze, jaki otrzymacie po przygotowaniu farby. Wykorzystacie go, gdy zechcecie dokupić farbę o tym samym kolorze. Dzięki mieszalni nie jesteście więc ograniczani aktualną ofertą, proponowaną przez producentów farb.

Warto wspomnieć, że farby z mieszalnika mają cenę często niższą niż wersje gotowe. Koszt produktu uzależniony jest od rodzaju farby bazowej, na jaką się zdecydujecie, a także jej przeznaczenia. W ofercie mieszalni znajdziecie wiele możliwości w tym zakresie, w tym farby przeznaczone do zastosowań w pomieszczeniach wilgotnych, takich jak łazienki czy kuchnie oraz produkty dedykowane do malowania elewacji, odporne nie tylko na niesprzyjające warunki atmosferyczne, ale także na zabrudzenia.

Mieszalnia farb to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto szuka niestandardowych kolorów do pomalowania ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Kluczowa jest także powtarzalność barw, dzięki której możecie dokupić dokładnie ten sam odcień farby, niezależnie od aktualnej palety kolorystycznej, proponowanej przez producentów.