Polskie Składy Budowlane

Wybieramy papę na deskowanie

Zastanawiasz się, jaka papa na deskowanie będzie najlepsza? Odpowiedź jest jednoznaczna. Najsolidniejszy materiał to papa termozgrzewalna o bardzo dobrej odporności na uszkodzenia i wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jest odporna na zerwania i obciążenia. Zanim podejmiesz decyzję co do konkretnego produktu, sprawdź opinie użytkowników. Na rynku znajdziesz szeroki wybór materiałów izolacyjnych. Postaw na asortyment najlepszych marek, a bez wątpienia dach nie będzie przeciekał, zanim zdecydujesz się na finalne jego wykończenie.

Papa na deskowanie – poznaj dwa rozwiązania

Warto podkreślić, że to właśnie papa gwarantuje szczelność pokrycia dachowego. Z tego względu należy dobrać odpowiedni jej rodzaj. W przypadku deskowania najlepszym wyborem jest tworząca pierwszą warstwę papa podkładowa mocowana do desek i papa na deskowany dach termozgrzewalna. Choć to rozwiązanie nie jest tanie, zapewnia najlepszą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, nawet na kilka sezonów, zanim zostanie położone właściwe pokrycie dachu. Jeśli czas do ostatecznego remontu dachu nie będzie aż tak długi, można wybrać tańsze rozwiązanie – papę wierzchniego krycia na osnowie tekturowej.

Kiedy sprawdzi się dach z desek

Deskowanie dachu to tradycyjne rozwiązanie praktykowane przed doświadczonych dekarzy. Deskowanie powinno być sztywne i wytrzymałe. Masz do wyboru drewnopodobne płyty i deski. Decyzję najlepiej podjąć po konsultacji z dekarzem. Obecnie coraz częściej wybiera się wodoodporne płyty MFP, na które kolejno kładziona jest odpowiednia papa na deskowanie. Kiedy sprawdzi się dach z desek? Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku połaci o niższym kącie nachylenia. Ponadto warto pamiętać o doborze papy, uwzględniając jej ciężar.

Jaka papa na deskowanie – co wybrać w przypadku dachówki?

Nie wiesz, jaka papa na deskowanie pod dachówkę będzie najlepsza? Najpopularniejsza jest papa termozgrzewalna, która ma doskonałe właściwości i zapewnia wieloletnią trwałość. Ponadto zasługuje na uwagę ze względu na zróżnicowaną estetykę. Może stanowić docelowe pokrycie, zanim zostanie podjęta decyzja o położeniu dachówki. Produkuje się ją z wykorzystaniem bitumu, co sprawia, że doskonale przylega do podłoża. Wyróżnia ją łatwy montaż i wyjątkowa trwałość. Z tego rodzaju papy wykonuje się także izolacje balkonów i tarasów, jest ona bowiem odporna na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych.