Polskie Składy Budowlane

Wełna szklana czy skalna?

Wełna mineralna służąca do ocieplania budynków występuje w dwóch rodzajach. Zanim podejmiesz decyzję o wyborze jednego z nich, zwróć uwagę na przeznaczenie ocieplenia. Wełna szklana czy skalna? Poznaj właściwości obydwu rodzajów wełny, a podejmiesz właściwą decyzję. W artykule przedstawimy ich zalety. Porównanie to ułatwi Ci wybór. Zapraszamy do lektury!

Wełna szklana – najlepszy wybór do ocieplania domów mieszkalnych

Wełna szklana jest idealnym wyborem w przypadku ocieplania domów jednorodzinnych. Idealnie nadaje się do ocieplenia poddasza, nawet nieużytkowanego. Jej skład to przede wszystkim wytopiony piasek kwarcowy i stłuczka szklana, ale także domieszka wapnia. Wełna szklana jest mniej gęsta niż wełna skalna. Z tego względu świetnie sprawdza się w przypadku domów mieszkalnych. Ma doskonałe właściwości akustyczne (dobrze wygłusza) i jest odporna na niskie temperatury. Produkuje się ją w formie wygodnych w montażu mat. Wybierając wełnę do ocieplania domu, zwróć uwagę na jej grubość. Najpopularniejsze są maty o grubości od 15 do 20 cm. Aby wykonać efektywne ocieplenie i zapewnić sobie jak najmniejsze straty energii cieplnej, wełnę szklaną kupioną w Warszawie należy położyć w dwóch warstwach.

Wełna skalna do ocieplania budynków o masywnej konstrukcji

Planujesz wykonać ocieplenie budynku przemysłowego? Najlepszym wyborem jest wełna skalna. Doskonale sprawdza się jako materiał do ocieplania obiektów o masywnej konstrukcji. Wyróżnia się bardzo dobrym współczynnikiem gęstości, dzięki czemu jest wyjątkowo odporna na uszkodzenia i wysokie temperatury. Składa się z wytopionych surowców kamiennych (bazalt, dolomit) i domieszki kruszywa wapiennego. Niezależnie od tego, jaką wełnę mineralną wybierzesz, pamiętaj o dopasowaniu odpowiedniej grubości. Tylko właściwy wybór tego parametru pozwoli Ci uzyskać efektywną izolację budynku.

Gdzie kupić wełnę szklaną i skalną?

Potrzebna Ci wełna szklana? Sklep Elmas to najlepsze miejsce, gdzie możesz złożyć zamówienie. Nasza hurtownia materiałów budowlanych współpracuje zarówno z klientami indywidualnymi, jak i firmami zajmującymi się prowadzeniem kompleksowych prac remontowych i instalacyjnych. Nasi fachowcy służą wsparciem podczas wyboru konkretnych produktów. Masz pytania lub wątpliwości? Nie wiesz, jaki materiał będzie lepszy? Wełna szklana czy skalna? Skontaktuj się z działem sprzedaży Elmas! Nasi doradcy rozwieją wszelkie wątpliwości i pomogą podjąć najlepszą pod względem jakościowym i cenowym decyzję.