Polskie Składy Budowlane

Skuteczne ocieplenia hal przemysłowych

Hale przemysłowe, budowane najczęściej z elementów stalowych, to duże wyzwanie w zakresie izolacji termicznej. Budynki tego typu powstają przede wszystkim z uwagi na sprawne ich wznoszenie, a także relatywnie niski koszt, w porównaniu do obiektów murowanych. Izolacja termiczna zyskuje na znaczeniu w sytuacji, gdy wewnątrz hali pracują ludzie lub składowane są towary, którym może zaszkodzić zbyt niska temperatura.

Istotne jest nie tylko ocieplenie ścian, ale także sufitu. Jedną z metod jest wykonanie sufitu podwieszanego z płyt gipsowo-kartonowych, który uszczelnia wełna mineralna. To jeden z popularniejszych sposobów, zapobiegających uciekaniu ciepła z budynku. Warto jednak pamiętać, iż sufit to jedynie początek. Należy również zadbać o ściany.

Technika ociepleń

Technika ociepleń hali przemysłowej, wykonanej w oparciu o konstrukcję stalową, obejmuje najczęściej montaż pianek poliuretanowych na całej powierzchni ścian. Materiał ten spełnia dwie funkcje: pierwszą jest izolacja termiczna, drugą z kolei hydroizolacja, czyli zapobieganie dostawaniu się wody do wnętrza.

Wiele osób decyduje się także na styropian, który cechuje się wysoką skutecznością i atrakcyjną ceną, co również ma niebagatelne znacznie przy szacowaniu kosztów inwestycji. Materiał ten, wykorzystywany często do ocieplenia poddaszy, zapewnia również izolację przeciwwilgociową, dzięki czemu zyskujemy od razu ochronę przed szkodliwym działaniem wody.

Systemy ociepleń

Decydując się na budowę hali przemysłowej, wykonanej ze stali, warto od razu wybrać odpowiednie systemy ociepleń, gwarantujące zachowanie optymalnej temperatury wewnątrz, nawet w sezonie zimowym. Korzystając z pomocy fachowców, należy zdecydować, który materiał będzie efektywny w konkretnym budynku. Determinantem wyboru nie powinna być jedynie cena, ale przede wszystkim skuteczność.

Skład budowlany, w którym będziemy kupować materiał, to także doskonałe miejsce, aby zasięgnąć porady specjalistów w zakresie ocieplania budynków opartych o konstrukcje stalowe. Istotne jest przede wszystkim dopasowanie materiału do konkretnej lokalizacji, uwzględniającej między innymi strukturę obiektu, jego wielkość oraz przeznaczenie.

Ocieplanie hal przemysłowych to w wielu przypadkach konieczność. Warto w pierwszej kolejności zdecydować o materiale izolacyjnym, który zostanie wykorzystany. Musi cechować się skutecznością zarówno w zakresie termo, jak i hydroizolacji. Sklep budowlany, który zaopatruje inwestora, dysponuje wieloma systemami ociepleń, których wybór powinien być dostosowany do konkretnej lokalizacji. Nie ma rozwiązań uniwersalnych, dlatego też niezbędne jest skonsultowanie sposobu ocieplenia z fachowcami.