Polskie Składy Budowlane

Rodzaje pian montażowych

Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek prace remontowo-wykończeniowe bez stosowania tych uniwersalnych produktów. Piany montażowe w Warszawie wykorzystywane są zarówno przez ekipy budowlane, jak i przez amatorów samodzielnie wykonujących prace w domu oraz przez „złote rączki”.

Na rynku znajdziemy różne rodzaje pian montażowych. Możemy je podzielić zarówno ze względu na skład, jak i na ich przeznaczenie czy sposób nakładania.

Popularne piany montażowe w Warszawie

Pierwszy, główny podział pian montażowych w Warszawie należy dokonać na piany jedno- oraz dwuskładnikowe. Preparaty jednoskładnikowe rekomendowane są do wnętrz oraz na zewnątrz, z dostępem do powietrza. Taka piana twardnieje szybciej w określonych warunkach – przy wilgotności powyżej 30% oraz wysokich temperaturach. Ubytki należy uzupełniać maksymalnie w 60% ze względu na spore zwiększanie objętości.

W pianach dwuskładnikowych natomiast katalizator nie jest wymieszany z innymi komponentami. Takimi preparatami wypełnia się dziury w około 80%. Charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz na ściskanie.

Piany montażowe a temperatura – zastosowanie piany montażowej zimowej

Szczególnym wyzwaniem jest wykonywanie prac remontowych podczas zimowych miesięcy. Dzisiaj jest to możliwe dzięki pianom dostosowanym do panującej na zewnątrz temperatury. Tym samym ogromnym zainteresowaniem cieszą się piany montażowe zimowe, rekomendowane do stosowania przy ujemnych temperaturach otoczenia. W sklepach można znaleźć jeszcze wersje letnie oraz całoroczne.

Podział ze względu na właściwości – piana montażowa wodoszczelna i ppoż

Popularna piana montażowa jest jednocześnie pianą montażową wodoszczelną – w przypadku niektórych rodzajów pianek wilgoć jest wręcz niezbędna do wytworzenia się z piany twardej masy. Taka izolacja nie tylko nie kruszeje z biegiem czasu, jest też całkowicie odporna na zawilgocenie, dzięki czemu można stosować ją nie tylko wewnątrz domu, ale i na zewnątrz.

Specjalnym rodzajem tego materiału jest piana montażowa ppoż o właściwościach ognioodpornych. Stosowana jest wszędzie tam, gdzie istnieje podwyższone ryzyko pożaru i gdzie zastosowanie łatwopalnych materiałów jest zabronione konkretnymi protokołami.

Sposób użycia – piana montażowa pistoletowa

Wśród wszystkich dostępnych opcji, piana montażowa niskoprężna jest znacznie łatwiejsza do zaaplikowania – ze względu na mniejsze „rozpychanie się” możliwe jest jej precyzyjniejsze nałożenie. Warto jednocześnie wybierać piany montażowe pistoletowe, które jeszcze bardziej uproszczą cały proces.