Polskie Składy Budowlane

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Drzwi zewnętrzne stanowią nie tylko ozdobę wejścia do domu, ale także skuteczny element systemu ochrony przed włamaniem. Warto, już na etapie planowania inwestycji, wybrać odpowiedni model, który zagwarantuje nam efekt estetyczny oraz bezpieczeństwo.

Modele drzwi zewnętrznych różnią się sposobem wykonania, materiałem, a także klasą odporności na włamanie. Niektórzy decydują się na montaż zwykłego skrzydła, z atestowanymi zamkami. Jest to z pewnością rozwiązanie ekonomiczne, jednak nie tak skuteczne, jak drzwi antywłamaniowe.

Drzwi drewniane

Jednym z najpopularniejszych modeli są drzwi drewniane. Ich kolorystyka, wzornictwo, a także różnorodne rozmiary, pozwalają na dopasowanie do każdego budynku. Wykonywane są w wielkościach standardowych lub też – na specjalne zamówienie – produkowane dla konkretnego klienta. Można wybrać rodzaj drewna, z jakiego będą wykonane, a także kolor oraz wyposażenie.

Dla uzyskania odpowiedniego efektu estetycznego warto wybrać dopasowany osprzęt, w postaci klamek, zamków oraz szyldów. Dzięki spójnej kolorystyce uzyskamy ciekawy element ozdobny domu.

Drzwi antywłamaniowe

Osoby, które cenią sobie spokój i bezpieczeństwo, powinny zdecydować się na drzwi antywłamaniowe. Niczym nie ustępują drzwiom drewnianym na płaszczyźnie estetycznej, ponieważ mogą być wykonane z różnych materiałów o szerokiej kolorystyce. Można je zatem dopasować do stylu architektonicznego budynku.

Drzwi chroniące nasz dom przed włamaniem posiadają szereg zabezpieczeń, które skutecznie uniemożliwiają ich wyważenie, wypchnięcie, podniesienie oraz przecięcie. Elementy konstrukcyjne są trwałe i odporne na wiele czynników siłowych. Istotne jest także wyposażenie w odpowiedniej klasy zamki, które uniemożliwiają ich łatwe otwarcie bez posiadania klucza. Drzwi antywłamaniowe cechuje wyższa cena niż rozwiązań tradycyjnych.

Wybierając odpowiednie drzwi wejściowe, musimy kierować się kilkoma podstawowymi zasadami. Pierwszą z nich jest przeznaczenie drzwi. Jeśli mają stanowić jedynie zamknięcie budynku, wystarczą wersje drewniane. Jeśli cenimy sobie bezpieczeństwo, wówczas warto zainwestować w drzwi antywłamaniowe, które skutecznie uniemożliwią intruzom dostanie się do wnętrza domu.