Polskie Składy Budowlane

Jak kłaść papę termozgrzewalną?

Papa termozgrzewalna, którą można kupić w Warszawie, to doskonały materiał na pokrycia dachowe. Cechuje się wysoką hydroizolacją i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Podczas wyboru tego materiału należy zwrócić uwagę na to, czy jest to papa zgrzewalna podkładowa, czy nawierzchniowa. Układanie papy termozgrzewalnej nie jest trudne, zwłaszcza dla osób, które mają z tego typu pracami do czynienia na co dzień. Najczęściej wybiera się ją jako pokrycie dachów płaskich, przy czym zachowuje się lekki spadek 1-2°. 

Materiał ten można kłaść także na dachach skośnych. Dużą ostrożność należy jednak zachować w przypadku nachylenia większego niż 20°C. Papa z uwagi na konsystencję może bowiem spływać. Prace montażowe powinno wykonywać się przy odpowiednich warunkach pogodowych odpowiednich dla konkretnego rodzaju papy. Nie mogą się one odbywać przy temperaturze poniżej 5°C. Niewskazane są także opady i silny wiatr.

Papa termozgrzewalna, Warszawa – jak kłaść, jakie narzędzia?

Przed rozpoczęciem prac należy dokładnie wyrównać powierzchnię dachu. Wszelkie nierówności trzeba zagruntować. Papę termozgrzewalną należy kłaść, zaczynając od najniższych punktu dachu. Materiał ten dostępny jest w rolkach. Przed podjęciem prac rolkę należy rozwinąć i sprawdzić długość. Następnie zwija się ją ponownie i rozwija, zgrzewając podłoże z dolną częścią papy. Ważne jest zwrócenie uwagi na zakład poprzeczny, który powinien wynosić około 15 cm. 

Oprócz papy termozgrzewalnej zakupionej w Warszawie należy wyposażyć się w niezbędny sprzęt. Mowa tu o nożu do docinania materiału, szpachelce i wałku. Potrzebny będzie również hak do podnoszenia zgrzewanych zakładów i przytrzymywania rolki oraz palnik gazowy z wężem i reduktorem. Ważne jest również to, aby materiał odznaczał się wysoką jakością. Poszukując właściwego miejsca, gdzie można kupić dobrej klasy papę termozgrzewalną, polecamy firmę Elmas.

Papa termozgrzewalna – ceny

Papa termozgrzewalna jest materiałem, po który warto sięgnąć również z uwagi na atrakcyjne ceny. Nie bez powodu jest ona chętnie wybierana przez odbiorców prywatnych i inwestorów. Niedroga papa łatwa do układania, a ponadto wyjątkowo trwała to uniwersalny materiał, po który można sięgać bez obaw o długą żywotność.

Decydując się na ten materiał, warto pamiętać również o tym, że nie rzadziej niż co 5 lat powinna być przeprowadzana konserwacja papy termozgrzewalnej. Zabieg ten zwiększa trwałość i estetykę dachu.