Polskie Składy Budowlane

Czy można tynkować płyty gipsowe?

Płyty GK są uniwersalnym materiałem wykończeniowym, po który chętnie sięgają fachowcy, firmy budowlane i klienci prywatni. Wybierany jest głównie ze względu na możliwość szybkiego uzyskania efektu gładkich ścian. Jeśli poszukujesz materiału budowlanego, który pozwoli Ci na niemal błyskawiczne odnowienie nierównych ścian, postawienie ścianek działowych lub wykonanie innej potrzebnej zabudowy, płyta karton gips do kupienia w Warszawie to najlepsze rozwiązanie.

Tynkowanie płyt GK. Jaki tynk wybrać?

Płyty GK to materiały wykończeniowe dające szerokie możliwości wykończeniowe. Możesz zdecydować się nawet na tynkowanie płyt GK. Przy czym pamiętaj, że tynk ten powinien być cienkowarstwowy. Jak tynkować płyty karton gips? Tynk należy nakładać nierdzewną pacą lub agregatem tynkarskim, pamiętając o poziomowaniu. Grubość nie powinna wynosić więcej niż 30 mm.

Na rynku masz do wyboru tynki gipsowe oraz cementowo-wapienne. Wybierając produkt, kieruj się przeznaczeniem danego pomieszczenia i poziomem panującej w nim wilgotności. Tynki gipsowe są odpowiednie do ścian suchych, na przykład w korytarzach, salonach i sypialniach. Z kolei tynk cementowo-wapienny najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach wilgotnych, na przykład kuchniach i łazienkach.

Jak powinno przebiegać tynkowanie płyt gk?

Jeśli chcesz wykonać tynkowanie płyt GK, pamiętaj o tym, aby przygotować podłoże. W przypadku płyt kartonowo-gipsowych nie jest to aż tak ważne, jak w przypadku ścian, gdzie trzeba najpierw usunąć wszelkie zanieczyszczenia i plamy. Tynkowanie płyt gk rozpocznij od rozrobienia tynku według instrukcji producenta. Warto pamiętać, że każdy tynk ma trzygodzinny czas obróbki. Aby pokryć płytę GK tynkiem, należy nakładać produkt nie grubiej niż na 30 mm. Następnie należy wyrównać powierzchnię. Proces suszenia trwa do 3 tygodni. Jakiekolwiek przyspieszenie tego czasu może spowodować pękanie tynku.

Tynkowanie płyt gk. Na czym polega gładzenie?

Tynkowanie płyt GK przebiega w kilku krokach. Bardzo ważne jest gładzenie powierzchni. Szpachelką należy usunąć wszelkie nierówności i rysy, a następnie za pomocą pacy gąbkowej przetrzeć powierzchnię. W przypadku zaprawy cementowo-wapiennej tynki należy zacierać, dopóki nie znikną nierówności. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wybór płyt gipsowo-kartonowych. Są lekkie, trwałe i zapewniają szereg możliwości aranżacyjnych. Można je także tynkować lub wykończyć według własnego uznania, co jest ich niewątpliwą dodatkową zaletą.