Polskie Składy Budowlane

Co jest lepsze. Płyta MFP czy OSB?

Przed Tobą budowa domu, być może jakaś duża inwestycja. Stoisz przed trudnym dylematem i zastanawiasz się co wybrać? Płytę MFP, czy może OSB? Obie płyty działają na podobnej zasadzie – to materiały drewnopochodne  o szerokim spektrum zastosowań. Spróbujmy przyjrzeć się im nieco bliżej. 

Płyta MFP czy OSB

Płyta OSB z powodzeniem radzi sobie na rynku budowlanym już od wielu lat. Płyta mfp to jej znacznie młodsza, co nie znaczy jednak wcale, że gorsza konkurentka. Obie płyty stosowane są do stawiania budynków lub modernizacji już tych gotowych. Cechują się jednakowym poziomem elastyczności. Różni je natomiast budowa wewnętrzna, a dokładniej mówiąc ułożenie wiórów. 

Płyta mpf cena

Przechodząc do finansów – za oba rodzaje płyn poniesiemy niemal jednakowy koszt. Ważne zatem, aby zastanowić się i wybrać najlepiej, kierując się przeznaczeniem docelowym płyty oraz tym, czego akurat potrzebujemy i jakie są nasze oczekiwania. 

Płyta mfp na dach

W przypadku pokrycia dachu, płyta typu mpf to strzał w dziesiątkę. Dlaczego? Przede wszystkim przez wzgląd na naprawdę spory rozmiar, ale także na to, iż są to płyty szlifowane, o równych, gładkich powierzchniach. Jest także bardziej gęsta i sztywniejsza. Niweluje to ryzyko ewentualnego uchylenia się krawędzi okleiny dachowej niemal do zera. 

Płyta mfp co to właściwie jest płyta mfp zielona?

Płyta mpf w kolorze zielonym to wersja wilogocioodporna. Co to oznacza? Dzięki zastosowaniu specjalnego technologii, jej właściwości chronią przed ewentualnym pojawieniem się pleśni i grzybów. Może więc być stosowana nawet w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych typu łazienka czy pralnia.

Już tych kilka przykładów i porównań pokazało nam jasno, że to właśnie płyta MFP jest lepszym rozwiązaniem. Czy posiada jeszcze inne cechy, które pomogą ostatecznie przekonać niezdecydowanego nabywcę? 

Jest bardziej ekologiczna, przejawia większe walory estetyczne dzięki swojej jednolitej, szlifowanej i gładkiej powierzchni – z łatwością położymy na niej farbę, bejcę czy tapetę, a także przykleimy płytki, terakotę, gres, linoleum, wykładzinę. Jest plastyczna, łatwa w montażu, bezpieczna, trudnopalna i ogólnie dostępna.