Polskie Składy Budowlane

Białe drzwi wewnętrzne – wady i zalety

Estetyka pomieszczeń gra obecnie ważną rolę przy urządzaniu mieszkania. Dobieramy oryginalne kolory farb, meble oraz wyposażenie, tworząc jednolity styl architektoniczny w całym domu. Duże znaczenie ma także stolarka wewnętrzna, która – oprócz użytkowej – pełni również funkcję ozdobną.

Na popularności zyskują białe drzwi wewnętrzne, które niegdyś kojarzyły się jedynie z chłodnymi korytarzami przychodni i gabinetów lekarskich. Obecnie ozdabiają nowoczesne mieszkania, urządzone w minimalistycznym i eleganckim stylu, nadając wnętrzom ciepła i przytulności.

Nowoczesne drzwi wewnętrzne

Białe, nowoczesne drzwi wewnętrzne, sprawiają, iż mieszkanie nabiera blasku, powierzchnia optycznie się zwiększa, a pomieszczenia stają się eleganckie, unikatowe i urządzone z gustem. Dopasowanie każdego elementu wystroju do wybranej stylistyki jest kluczowe dla uzyskania pożądanego efektu końcowego. Z pewnością pomagają w tym drzwi w kolorze bieli, która pasuje niemal do każdego stylu i wyposażenia.

Warto jednak pamiętać, iż rozwiązanie to ma swoje wady. Biel jest kolorem, który najłatwiej ulega zabrudzeniom. Należy mieć na względzie konieczność częstego czyszczenia skrzydła drzwi szczególnie w sytuacji, gdy w domu mieszkają także dzieci. Obecnie nie trudno jest zadbać o estetyczny wygląd białych drzwi, wystarczą powszechnie dostępne detergenty, które dobrze radzą sobie z każdym rodzajem zabrudzeń.

Drzwi dwuskrzydłowe wewnętrzne

Coraz częściej w stylizacji mieszkań wykorzystujemy drzwi dwuskrzydłowe wewnętrzne. Z ich pomocą zamykamy salon lub jadalnię, czyli pomieszczenia o większym metrażu. Drzwi dwuskrzydłowe w odcieniu białym będą idealnym dopełnieniem wystroju mieszkania oraz sprawią wrażenie lekkości i delikatności.

Najczęściej wybierane są dwuskrzydłowe drzwi wewnętrzne drewniane, charakteryzujące się estetyką, trwałością oraz dobrymi parametrami izolacyjnymi. Tego rodzaju drzwi mogą posiadać dwa skrzydła tej samej wielkości lub też innej, dopasowanej do stylistyki pomieszczenia i zindywidualizowanych potrzeb klientów.

Wybierając drzwi wewnętrzne z ościeżnicą do mieszkania, pamiętajmy, aby decydować się na modele nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne, zapewniające właściwą izolację termiczną i akustyczną. Modne ostatnio drzwi w kolorze białym będą rozwiązaniem pasującym do każdego stylu. Należy mieć na względzie tylko jedną wadę tej propozycji, mianowicie łatwe uleganie zabrudzeniom i – co za tym idzie – konieczność częstszego dbania o czystość skrzydła.