Zabudowa gips karton » Punto Pruszyński

Zabudowa gips karton

 

O firmie » Historia firmy


Firma PUNTO istnieje od 1994 roku, a od 2001 działa w strukturach Grupy Pruszyński.

Od początku działalności zajmuje się produkcją profili do montażu płyt gipsowo kartonowych. W 1998 roku została zakupiona pierwsza maszyna do profilowania podwieszanych sufitów listwowych. Na przestrzeni lat firma stale inwestuje w rozwój parku maszynowego, co przyczynia się do poszerzania asortymentu wyrobów oraz zwiększania mocy produkcyjnych.

Od początku istnienia stawiamy na renomowanych dostawców surowców do produkcji, są nimi między innymi: Novelis Włochy, Metalcolor Szwajcaria, Satma Francja, Huta Florian Polska. Głównym dostawcą blach stalowych ocynkowanych jest firma Pruszyński Sp. z o.o. Dzięki starannemu dobieraniu dostawców mamy pewność najwyższej jakości oferowanych przez nas produktów.

Aktualnie firma Punto Pruszyński jest jednym z czołowych polskich producentów profili i akcesoriów do "suchej zabudowy". Mamy licznych partnerów handlowych zarówno w kraju jak też za granicą. Oferujemy szeroką gamę aluminiowych i stalowych sufitów podwieszanych oraz elewacji listwowych. Możemy poszczycić się wieloma prestiżowymi realizacjami w tym zakresie.

Dzięki współpracy w Grupie Pruszyński mamy dostęp do rozbudowanej sieci dilerskiej i logistycznej obejmującej miasta na terenie całej Polski: w Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie, Szczecinie, Kielcach, Białymstoku, Krakowie, Gdańsku i Bydgoszczy. 

Marka Pruszyński jest jedną z najlepiej rozpoznawanych polskich Marek z branży materiałów budowlanych. Zawdzięczamy to w dużej mierze sponsorowaniu polskiego sportu zarówno w dyscyplinach drużynowych takich jak piłka siatkowa, piłka nożna koszykówka oraz zawodników indywidualnych między innymi wielokrotnego mistrza świata w zawodach Strongman Mariusza Pudzianowskiego oraz Łukasza Kurowskiego wielokrotnego medalistę w zawodach motocyklowych enduro. Grupa Pruszyński angażuje się również we wsparcie licznych lokalnych i regionalnych imprez sportowych.