Wełny mineralne » Rockwool

Wełny mineralne

Grupa ROCKWOOL jest wiodącym światowym dostawcą innowacyjnych produktów i systemów opartych na skalnej wełnie mineralnej, poprawiających warunki i jakość życia milionów ludzi.

Światowy lider

Grupa jest jednym ze światowych liderów w branży izolacyjnej. Jednocześnie Grupa oferuje szereg innych produktów dla sektora budowlanego takich jak sufity akustyczne, płyty ścienne czy usługi doradcze. Rozwiązania Grupy zapewniają poprawę efektywności energetycznej i bezpieczeństwa pożarowego budynków, gwarantując komfort akustyczny i przyjemny klimat wewnątrz. Tworzymy zielone rozwiązania dla branży ogrodniczej, do zastosowań przemysłowych, przemysłu stoczniowego, a także w obszarze minimalizacji hałasów i wibracji w obiektach infrastrukturalnych.

Ogólnoświatowa obecność

Grupa ROCKWOOL została założona w 1937 roku. Obecnie zatrudniamy ponad 9300 pracowników, w ponad 40 krajach na całym świecie. Siedziba Grupy znajduje się w miejscowości Hedehusene w pobliżu Kopenhagi. W 2011 roku Grupa wygenerowała sprzedaż na poziomie 13,748 mln DKK. Spółka jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX Nordic Exchange Kopenhadze.

Główna działalność Grupy skupia się w krajach Europy, jednakże aktywnie rozwijamy produkcję i sprzedaż w Ameryce Północnej, Południowej i Azji. Dzięki szerokiej współpracy i sieci partnerów biznesowych, produkty Grupy docierają niemal do każdego zakątka świata.

Korzyści dla środowiska

Izolacja ROCKWOOL jest jednym z niewielu produktów, które mogą zaoszczędzić ponad 100 razy więcej energii w trakcie jego wykorzystania aniżeli użytej do jego produkcji. Przyczynia się to do oszczędności ograniczonych zasobów surowców energetycznych i zmniejsza zanieczyszczenie powietrza i emisję CO2. Dzięki temu korzystnie wpływa na minimalizację naszego negatywnego wpływu na środowisko.

Ochrona życia i mienia

Izolacja ROCKWOOL jest niepalna - jedną z najważniejszych właściwości skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL jest jej odporność na temperaturę ponad 1000°C. Dzięki temu nie tylko zapewnia bezpieczeństwo ludzi, ale również zwiększa pasywną ochronę przeciwpożarową budynku.

Komfort i doskonały klimat wewnątrz pomieszczeń

Izolacja ROCKWOOL zapewnia przyjemny klimat wewnątrz pomieszczeń, utrzymując ciepło zimą, a przyjazny chłód latem. Nasze rozwiązania poprawiają komfort akustyczny w szkołach, szpitalach, urzędach i obiektach sportowe w wielu krajach.