Tynki » Knauf - Bauprod

Tynki

Chemia budowlana » Knauf Bauprodukte

Chemia budowlana

Knauf w Polsce

 

 

Firma Knauf to znany w Polsce i na świecie producent materiałów budowlanych, powstających głównie z gipsu. Systemy suchej zabudowy wnętrz na bazie płyty gipsowo-kartonowej, gipsowo-włóknowej, a także cementowej Aquapanel, tynki gipsowe, masy szpachlowe, wylewki i produkty chemii budowlanej pozwalają na wykończenie domu od piwnicy aż po dach.

PRODUKTY knauf

 

W Polsce firma obecna jest od roku 1994. W tym czasie uruchomiła trzy fabryki:

  • w roku 1996 fabrykę płyt gipsowo-kartonowych w Rogowcu k. Bełchatowa.
  • w roku 1998 fabrykę tynków i mas szpachlowych w Jaworzenie
  • w roku 2012 fabrykę  tynków gipsowych w Rogowcu k. Bełchatowa.

Podstawowym surowcem do produkcji dla obu fabryk jest syntetyczny gipsu powstały jako produkt uboczny procesu odsiarczania spalin Elektrowni Bełchatów oraz Jaworzno III. W ten sposób firma Knauf przyczynia się bezpośrednio do ochrony naturalnego środowiska człowieka.

Dystrybucją wyrobów firmy KNAUF w Polsce zajmuje się KNAUF Sp. z o.o., która posiada na terenie kraju sieć liczącą ponad 300 dystrybutorów.

Systemy Knauf są stale doskonalone. Firmowe laboratorium, opracowujące poszczególne rozwiązania techniczne, przywiązuje ogromną wagę do wysokiej jakości produktów. Nowe produkty i technologie spełniają wysokie wymagania techniczno – budowlane, w tym między innymi wymagania ochrony p.poż. oraz izolacji akustycznej.

Firma Knauf proponuje doradztwo techniczne dla architektów, wykonawców i handlowców. Co roku przed sezonem budowlanym prowadzi także szkolenia centralne dla wykonawców suchej zabudowy technologii mokrych oraz nauczycieli zawodu w szkołach budowlanych.