Systemy dociepleń » Dryvit

Systemy dociepleń

Co robimy?

 

Dryvit Systems produkuje najwyższej jakości systemy ociepleń i materiały elewacyjne. Szeroka gama oferowanych rozwiązań stwarza nieograniczone możliwości architektom i inwestorom. Firma należy do amerykańskiego holdingu RPM International Inc. – zrzeszającego producentów specjalistycznych materiałów wykończeniowych dla odbiorców komercyjnych i indywidualnych ze 130 krajów świata. Systemy Dryvit obecne są na polskim rynku od 1970 roku. Polska jest strategicznym centrum rozwoju firmy w Europie. Działająca od 1997 roku fabryka w Radziejowicach dostarcza materiały Dryvit odbiorcom na zachodzie i wschodzie kontynentu, jak również w Azji. 

Ciepło i kolorowo – systemy ociepleń i elewacje Dryvit 

Technologia Dryvit to synonim nowoczesnych systemów ociepleń i materiałów elewacyjnych. Dystrybucja produktów Dryvit w autoryzowanej sieci rozpoczęła się w Polsce w 1991 r. W krótkim czasie materiały amerykańskiego producenta pojawiły się na budowach w całym kraju, a następnie weszły na rynki w Europie Środkowej i Wschodniej. W ciągu 15 lat w Polsce położono 11 milionów metrów kwadratowych materiałów elewacyjnych Dryvit. Taka ilość wystarczyłaby na pokrycie powierzchni wszystkich budynków w Poznaniu. 

Systemy Dryvit mają najdłuższą na polskim rynku tradycję w branży ociepleń. Technologię Dryvit zastosowano po raz pierwszy w 1970 roku na fasadzie budynku przy ul. Przy Agorze 27 w Warszawie. W roku 2000 Instytut Techniki Budowlanej stwierdził w swojej ekspertyzie, że nadal spełnione są podstawowe funkcje techniczne ocieplenia. 

W ofercie firmy znajdują się m.in. pierwszy w Polsce akrylowy system ociepleń Dryvit Outsulation oraz opracowany w Polsce system na wełnie mineralnej Dryvit Roxsulation. W palecie produktów wyróżniają się tynk Ameristone, mający wygląd granitu, oraz różnokolorowe powłoki elewacyjne Ultra-Tex, przypominające wyglądem mur z cegły lub kamienia. 

W 1996 r. powstał w Warszawie polski oddział firmy – spółka Dryvit Systems USA (Europe), zaś rok później uruchomiono produkcję w fabryce Dryvit w Radziejowicach. Produkty z Polski eksportowane są dziś do 30 krajów. W roku 2005 fabrykę opuściło prawie 100 tys. wiader i 450 tys. worków materiałów Dryvit. Opakowania te, ułożone jeden obok drugiego, miałyby długość ok. 250 km. Taka jest odległość pomiędzy dwiema stolicami Polski, współczesną i dawną: Warszawą a Krakowem. 

Obecnie w polskim Dryvit Systems pracuje 80 osób, w dziesięciu oddziałach i przedstawicielstwach. Od 2006 r. działa biuro handlowe firmy w Belgii. Bezpieczeństwo i jakość oferowanych rozwiązań, optymalizacja kosztów oraz fachowy serwis techniczny to priorytety, na których opiera się działalność Dryvit. 

Grupa Dryvit Systems posiada cztery fabryki w Stanach Zjednoczonych oraz po jednym zakładzie produkcyjnym w Kanadzie, w Polsce i w Chinach. Sprzedaż systemów ociepleń Dryvit na świecie kształtuje się na poziomie 125 mln USD rocznie. Produkty Dryvit obecne są w 50 krajach na sześciu kontynentach. W systemach Dryvit wykonano dotąd blisko 200 milionów metrów kwadratowych elewacji we wszystkich strefach klimatycznych, włączając polarną.