Systemy dociepleń » Atlas

Systemy dociepleń

Grupa ATLAS

GRUPA ATLAS to polski koncern, w skład którego wchodzi 16 fabryk przetwarzających surowce z 5 własnych kopalni gipsu, anhydrytu i piasku kwarcowego. Zatrudnia ponad 2 tysiące osób.

Zaczęło się od ATLASA. Firma, założona w 1991 r. przez trzech łodzian, Grzegorza Grzelaka, Andrzeja Walczaka i Stanisława Ciupińskiego, w ciągu kilku zaledwie lat zdobyła pozycję lidera na polskim rynku chemii budowlanej. Tworzenie spółek z innymi przedsiębiorstwami dało początek GRUPIE ATLAS. Dziś w jej skład wchodzi  18 podmiotów gospodarczych: głównie producenci chemii budowlanej i dostawcy surowców, ale też firma transportowa i przedstawiciel branży energetycznej.

Misję, którą sobie wyznaczyła, grupa formułuje prosto: ATLAS ułatwia i przyspiesza budowanie.

Wyniki finansowe GRUPY ATLAS plasują ją w gronie najlepiej zarządzanych polskich przedsiębiorstw.

ATLAS od początku swojej działalności dokłada starań, by być firmą społecznie odpowiedzialną. Te cele grupa realizuje poprzez własne organizacje pożytku publicznego.

  • Fundacja Dobroczynności Atlas pomaga osobom chorym, dzieciom żyjącym w biednych, często patologicznych rodzinach. Za ideę budowy hospicjum w Sopocie i jej sfinansowanie, otrzymała tytuł „Dobroczyńca Roku” i Nagrodę Specjalną od Akademii Rozwoju Filantropii.
  • W Łodzi działa Atlas Sztuki – galeria, założona przez jednego ze wspólników firmy. W ciągu ośmiu lat zyskała miano jednego z najbardziej interesujących miejsc wystawienniczych w kraju, a w rankingu tygodnika Polityka dwukrotnie uznana została za najlepszą polską galerię prywatną. Słynie z tego, że prezentuje szeroki wachlarz współczesnych sztuk wizualnych.


Kierując się upodobaniami swoich klientów, ATLAS od lat sponsoruje sport, choć dziś w nieco odmiennej formie, niż wówczas, gdy sponsorował żużlowców WTS Wrocław czy koszykarzy Stali Ostrów Wielkopolski. Teraz ATLAS jest dumny ze „swojej” ARENY – łódzkiej hali widowiskowo-sportowej, jednego z największych i najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce.