Płyta OSB » KRONOPOL

Płyta OSB

Kim jesteśmy

Jesteśmy jednym z największych na świecie producentów płyt i wyrobów drewnopochodnych.

Szwajcarska jakość i korzenie

Kronopol Sp. z o.o. jest częścią holdingu Swiss Krono Group (Ernst Kaindl), światowego lidera w branży produktów drewnopochodnych.

Spółka powstała w 1994 roku w wyniku przejęcia przez holding Państwowych Zakładów Płyt Wiórowych. Podpisanie 7 stycznia aktu notarialnego dało początek nowej rzeczywistości.

Szwajcarski inwestor zapewniając wielomilionowe nakłady, szybko zmodernizował park maszynowy oraz technologię. Dzięki temu jakość produkowanych płyt została zauważona i doceniona przez klientów. To był jednak dopiero początek zmian i inwestycji.

Kim jesteśmy

Przełomowe momenty

Rok 1994 początek inwestycji oraz rozwój produktów branży meblarskiej
Rusza linia do produkcji płyt wiórowych, która rewolucjonizuje pracę fabryki w Żarach. To pierwsza w Polsce prasa typu ContiRoll, zapewniająca najwyższe parametry płyty, nieosiągalne w innych technologiach.

Rok 1997 Kronopol wkracza na rynek produktów budowlanych. 
Uruchamiamy ciąg do produkcji płyt OSB, pierwszy na świecie w technologii ContiRoll. To inwestycja na międzynarodową skalę.

Rok 1998 - rozwój nowych produktów.
Powstaje trzecia linia w technologii ContiRoll do produkcji płyt MDF. To daje impuls do rozwoju nowych produktów, głównie podłóg laminowanych i paneli ściennych.