Ceramika ścienna » Wienerberger

Ceramika ścienna

Wienerberger na rynku polskim

Wienerberger od lat nieprzerwanie utrzymuje pozycję największego producenta cegieł na świecie. Swoją działalność w Polsce, firma rozpoczęła w roku 1995.

Wienerberger

Wienerberger działa na polskim rynku od ponad 17 lat. Jako czołowy producent ceramicznych materiałów budowlanych dostarcza nowoczesne rozwiązania, pozwalające na prowadzenie inwestycji w sposób zgodny z najwyższymi światowymi standardami. Połączenie innowacyjnych technologii i dwustuletniej tradycji czyni z Wienerberger technologicznego lidera jakości na polskim rynku z trzema wyróżniającymi się grupami produktów. Są to ceramiczne cegły konstrukcyjne i stropy Porotherm, cegły klinkierowe Terca oraz dachówki ceramiczne Koramic.

 

Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o. o. jest częścią koncernu Wienerberger AG, największego na świecie producenta cegieł,  lidera w produkcji dachówek ceramicznych w Europie, jak również wiodącego producenta kostki brukowej w centralnej i wschodniej Europie. Wienerberger AG to również firma o ugruntowanej pozycji na rynku systemów rur w Europie. Założona w 1819 roku, na całym świecie posiada ponad 220 zakładów w 30 krajach.

 

 
 

Rozwój firmy Wienerberger w Polsce

2010

Firma Wienerberger jako pierwsza wprowadziła na polski rynek  Porotherm Dryfix - innowacyjną technologię łączenia szlifowanych cegieł za pomocą suchej zaprawy. Technologia sprawdzona wcześniej i stosowana z powodzeniem w innych europejskich krajach, jak Austria czy Czechy, zrewolucjonizowała proces budowy ścian.

 

2009

Firma Wienerberger wprowadziła do oferty cegły szlifowane oraz technologię Porotherm Profi – system murowania na cienką spoinę. Szlifowanie cegieł Porotherm pozwoliło uzyskać perfekcyjnie gładką powierzchnię łączenia oraz diametralnie przyspieszyło prace murarskie, przez co budowa stała się znacznie łatwiejsza i bardziej ekonomiczna.

 

W tym samym roku firma Wienerberger otworzyła przy zakładzie produkcyjnym w Toruniu pierwszy w Polsce, firmowy Salon wystawowy. Stanowi on ekspozycję kompleksowej oferty dostępnych w Polsce cegieł klinkierowych Terca i dachówek Koramic a także jest miejscem spotkań z klientami budującymi dom, czy architektami.

 

2008-2005

Jest to czas intensywnego rozwoju i inwestycji firmy w Polsce. W 2007 roku modernizacji został poddany jeden z najstarszych zakładów w Lęborku oraz fabryka w Dobrem. Uruchomiona została też druga linia produkcyjna cegieł klinkierowych w Toruniu. Rok 2007 przyniósł także decyzję o inwestycji w nowoczesny zakład produkcyjny ceramicznych cegieł poryzowanych, w Oleśnicy, w województwie świętokrzyskim.

 

W roku 2005 firma Wienerberger Ceramika Budowlana sp. z o. o. rozpoczęła też sprzedaż dachówek ceramicznych marki von Müller, obecnej na polskim rynku kilka lat, uzupełniając swoją ofertę dachówek ceramicznych o nowe wzory.

 

2004

Produkcja dachówki w 2004 r. była przełomowy momentem w rozwoju biznesu w Polsce. Firma Wienerberger rozszerzyła portfolio swoich produktów o ceramiczne dachówki Koramic, kupując zlokalizowany w Kunicach k/Legnicy (woj. dolnośląskie) zakład, z trzema nowoczesnymi liniami technologicznymi. Od tego czasu oferta firmy to kompleksowe rozwiązania do budowy całego domu z naturalnych materialów ceramicznych: od ścian, przez stropy aż po ceramiczny dach.

 

Kolejnymi inwestycjami firmy były trzy zakłady produkcyjne: w Kupnie, Nowym Sączu (Polska południowa) i Osieku (40 km od Bydgoszczy). Dzięki lokalizacji dwóch pierwszych firma Wienerberger zwiększyła dostępność swoich produktów na południu kraju - ważnym rynku zbytu.

 

2003

W sierpniu 2003 roku w Honoratce k. Konina rozpoczął działalność zakład produkujący belki stropowe Porotherm, dzięki czemu oferta firmy została poszerzona o łatwy w montażu, systemowy strop ceramiczny.

 

 

2002

W Jankowej Żagańskiej oraz Toruniu - najnowocześniejszej  fabryce w Europie Środkowo-Wschodniej firma Wienerberger rozpoczęła produkcję ceramicznych cegieł klinkierowych Terca, oferując tym samym swoim klientom kompleksowe rozwiązania do budowy ścian ceramicznych.

 

1995

Rok 1995 to początek działalności firmy Wienerberger na rynku polskim.
Pierwszą inwestycją był zakup i całkowita modernizacja cegielni w Lęborku w woj. pomorskim, w której rozpoczęto produkcję pustaków Porotherm. W ciągu kolejnych 6 lat zostały uruchomione zakłady produkcyjne w Zielonce k/Warszawy, Honoratce k/Konina, Częstochowie, Lajsach oraz w Dobrem.